Święci Mówią

Święty Szarbel Makhlouf (Jusuf Antun Machluf) – ur. 8 maja 1828, zm. 24 grudnia 1898 − duchowny maronicki, mnich i pustelnik, święty Kościoła katolickiego.

Święty Charbel był maronickim duchownym, mnichem i pustelnikiem. Urodził się i żył w Libanie w latach 1828-1898. Poprzez świadectwo swojego życia i pośmiertne cuda dokonane za jego wstawiennictwem został uznany przez Kościół katolicki za świętego. Jego grób jest miejscem pielgrzymek, a modlitwy za jego wstawiennictwem kierowane są do Boga w rozmaitych intencjach, zwłaszcza uzdrowień.

Przekonanie ludzi o świętości mnicha towarzyszyło ojcu Charbelowi już za jego życia. I to pomimo faktu, że ostatnie 23 lata przeżył samotnie. Zamieszkał bowiem w pustelni, w której modlił się, umartwiał swe ciało, pracował i przede wszystkim kontemplował Najświętszy Sakrament. Wielką czcią otaczał Eucharystię. Zmarł w Wigilię Bożego Narodzenia 1898 roku.

O wysłuchanie prośby

Boże, Ojcze Przenajświętszy, który tak ogromnie ukochałeś człowieka, że zesłałeś swojego jedynego Syna dla jego zbawienia i który zesłałeś mu na zawsze swojego Ducha Świętego, aby objawił mu to wszystko, co musi poznać, by stać się Twoim przybranym synem i aby uznał Jezusa za Twojego Jedynego Syna.

Błagam cię o spełnienie mojej prośby (wymienić prośbę) w imię miłości, którą ślubowałeś człowiekowi i którą pragnę ofiarować Tobie za wstawiennictwem świętego Charbela, którego miłość do Ciebie była niezmierzona.

Człowiek jest stworzony na Twój obraz i podobieństwo. Jest on przeznaczony, aby być w Tobie i z Tobą i prosić w Twoje Imię o wszystko, czego potrzebuje, szczególnie jeśli błaga Cię przez wstawiennictwo Twoich świętych. Proszę wysłuchaj mojej prośby, którą przedstawiam za wstawiennictwem św. Charbela. Amen

Dzisiaj: