Papież: oby Duch Święty pozwolił nam wyjść lepszymi z pandemii - Vatican  News

Ogłoszenia Parafialne 13.09.2020r.

1. W najbliższą środę 23 września przypada liturgiczne wspomnienie św. O.Pio. Serdecznie zapraszam na uroczystą Mszę św. odpustową ku czci naszego Świętego Patrona o godz.17.00. Po mszy św.wystawimy Najświętszy Sakrament, by uwielbić Boga i przedstawić Panu naszemu wszystkie nasze trudne sprawy. Polecać będziemy szczególnie chorych na duszy i na ciele by Pan za pośrednictwem O.Pio dotknął ich serc łaską uzdrowienia. Uczcimy także relikwie św. O.Pio. Niechaj tego dnia nasza kaplica będzie przepełniona licznymi gorąco rozmodlonymi sercami. Zapraszam nie tylko członków Grupy O. Pio, ale wszystkich parafian. Składka z mszy św. tego dnia zostanie przeznaczona na Dom Ulgi W Cierpieniu-szpital w San Giovani Rotondo dla chorych z całego świata, którego inicjatorem budowy był św. O. Pio.
  2. W dniu św. O.Pio 23 września w godzinach przedpołudniowych nawiedzę naszych chorych i starszych parafian z sakramentami św. Nowych chorych proszę zgłosić do wtorku włącznie.
  3. W najbliższy piątek 25 września po mszy św.o godz.17.00 odbędzie się zebranie rodziców rodziców dzieci, które w przyszłym roku pragną je posłać do Pierwszej Komunii Świętej.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom ulicy Wiejskiej za przygotowanie mszy św. dożynkowej, którą odprawiliśmy w minioną niedzielę. Za dary ołtarza i ofiarę pieniężną na rzecz budowy naszej świątyni jeszcze raz Bóg zapłać. W drugie Święto Bożego Narodzenia o godz.8.00 odprawię w ich intacji mszę św.
  5. Dziękuję osobom z ulicy Dębowej 3, które posprzątały kaplicę w minionym tygodniu. W tym tygodniu proszę aby to uczynili mieszkańcy   ulicy Dębowej 4 i domki. Pamiętajmy,że jest to nasze wspólne dobro. Poczuwajmy się do odpowiedzialności.
  6. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Do końca roku są jeszcze wolne msze w grudniu, także w niedziele. Można już rezerwować intencje na rok 2021.
  7. Z głębi serca dziękuję za wszelkie ofiary na rzecz naszej parafii. Za wszelkie dobro wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Szczęść Boże! Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Proboszcz ks. Roman Sosnowski

Informacja od P.Sołtys

1. Sołtys zaprasza na zebranie mieszkańców Sołectwa Występ 23 września ogodz.18.00 w szkole. Szczegóły na plakacie.

2.Sołtys wsi  organizuje wycieczkę do Dobrzycy i Mielna. Koszt 120 zł… Od osoby z Sołectwa 80 zł. Wyjazd 27 września. Wszelkie informacje i zapisy u Pani Sołtys.

Dzisiaj: