Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21 kwietnia 2019 r.

1.    Składam serdeczne podziękowanie wszystkim za wspólne przeżywanie Triduum Paschalnego, wspólną modlitwę i wspólne skupienie nad tajemnicą naszego Zbawienia. Dziękuję Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św., Liturgicznej Służbie Ołtarza, harcerzom i zuchom. Dziękuję wszystkim delegacjom w wielkoczwartkowy wieczór i za złożone życzenia w tym szczególnym dniu. Składam podziękowanie Pani Renacie i uświetnienie tych szczególnych dni swoim śpiewem i grą. Moje podziękowanie kieruje do Panów z Rady Parafialnej i panu Andrzejowi za pomoc w przygotowaniach do świat Wielkanocnych naszej Kaplicy. Pani Alinie za wystrój Kaplicy. Dziękuję za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Moje podziękowania kieruje do mieszkańców ul. Wiejskiej 24-34 za posprzątanie naszej Kaplicy. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.
2.    Msze św. w Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 7.00, 10.00 i 11.30 a w Poniedziałek Wielkanocny – II Święto –o godz. 8.00, 10.00, 11.30. W II święto zbiórka do puszki na uczelnie katolickie.
3.    Trwa nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego, która przypada w przyszłą niedzielę. Koronka do Miłosierdzia Bożego w I i II Święto po Mszy św. o godz. 10.00 a w tygodniu w łączności z Mszą św. Za tydzień zapraszam na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
4.    W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
5.    W zakrystii po Mszach św. można zamawiać intencje mszalne. Zachęcam do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
6.    Dziękuję za składane dzisiaj ofiary, które przeznaczamy na budowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę na kwiaty do Grobu Pańskiego zabraliśmy 220 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu proszę, by sprzątaniem zajęli się parafianie                  z ul. Wiejskiej 36-44 (nr parzyste).
7.    Błogosławionych i rodzinnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Amborski - proboszcz

Dzisiaj: